Aktualności

Na Okolu powstanie park sensoryczny. Pomysł dali mieszkańcy głosując w ramach BBO

Warzywniaki, szumiące i pachnące rośliny, wir wodny i kalejdoskop – to tylko niektóre elementy parku sensorycznego, który powstanie na Okolu.

Został wybrany wykonawca, który zaprojektuje i wybuduje park dla dzieci z niepełnosprawnościami, zmagającymi się ze spektrum autyzmu. Miasto wyposaży go w urządzenia do zabawy, zadba o nasadzenia pomagające w terapii i zabawie. To kolejny pomysł mieszkańców Okola wybrany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Park sensoryczny powstanie na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo nr 3 przy ul. Granicznej. Realizacja inwestycji pozwoli dzieciom, w tym m.in. wychowankom SOSW, na bardziej efektywny rozwój poprzez zabawę, będzie też pomocny w terapii i edukacji. Obiekt zapewni możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu.

Zadanie obejmie zagospodarowanie terenu i wykonanie przestrzeni sensoryczno-zabawowej dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Nasadzone zostaną wielobarwne rośliny, rośliny szumiące na wietrze oraz intensywnie pachnące. Planowany jest również montaż urządzeń i atrakcji ogrodu sensorycznego.

Ogród sensoryczny będzie wyposażony m.in. w dwa warzywniaki, wir wodny, słupek iluzji czy kalejdoskop. Pojawią się też tablice edukacyjne z tworzywa barwionego w masie. Park zyska szereg elementów małej architektury, w tym tablicę informacyjną z regulaminem, ławki z oparciami i bez. Ustawione zostaną kosze na śmieci do segregacji. Powstanie nawierzchnia trawiasta (ok. 290 m2).

Wcześniej w ramach BBO na terenie przy ul. Granicznej powstały przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami integracyjny plac zabaw oraz integracyjna siłownia plenerowa. Na terenie SOSW nr 3 stanęła również nowoczesna sala sportowa z funkcją rehabilitacyjną.

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.

(gaz)

Źródło i fot.: UMB

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK