Aktualności

Mimo dożywotniego zakazu pijany wsiadł za kierownicę! 14 lat temu po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek!

Bydgoscy „wywiadowcy" zatrzymali nietrzeźwego 42-latka. Mężczyzna prowadził auto pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. 14 lat temu po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek. Teraz ponownie za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek (9.12.2022) tuż przed północą, wówczas patrol bydgoskich wywiadowców zauważył na ulicy Szubińskiej 95 w Bydgoszczy pojazd marki VW Passat, w którym podróżowały trzy osoby. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli.

W trakcie sprawdzania kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Wstępne badanie alkotestem wykazało, że 42-latek znajduje się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie.

Tam funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem. Zatrzymany był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie. 42-latek trafił do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Szwederowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Niestety błędy z przeszłości 42-latka niczego nie nauczyły. Nie bez przyczyny mężczyzna ma orzeczony sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Został on orzeczony w związku ze spowodowaniem wypadku śmiertelnego, który miał miejsce we wrześniu 2008 roku w Bydgoszczy. W wyniku zdarzenia zginął 5-letni chłopiec. Kierowca mający wówczas 28-lat był nietrzeźwy i uciekał przed policjantami.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury. Policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt. Oskarżyciel po przesłuchaniu zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, a także nakaz powstrzymania się od prowadzenia wszelkich pojazdów.

Podejrzany dokonał przestępstw w warunkach recydywy, co też będzie miało wpływ na wymiar jego kary.

(gaz)

Fot.:Policja

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK