Aktualności

Międzynarodowy Dzień Muzyki: Dziesięcioro bydgoszczan nagrodzonych przez marszałka województwa

Skrzypek, flecistka, chórzysta, baletnica, altowiolista, wykładowcy akademiccy, pracownicy i dyrektorzy instytucji kultury, w których muzyka gości na co dzień – łącznie trzynaścioro osób zostało uhonorowanych nagrodami  marszałka województwa. Nagrody przyznano z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

To święto wszystkich muzyków i osób związanych z instytucjami muzycznymi ma przypominać, jak ważną rolę odgrywa muzyka w naszej kulturze i życiu codziennym.

– Coroczne święto jest znakomitą okazją by uhonorować artystów i innych przedstawicieli niezauważalnego na co dzień świata dźwięków, brzmień i melodii. Choć w tym roku z wyróżnionymi muzykami nie spotkaliśmy się osobiście, chcemy, by wiedzieli, że o nich pamiętamy i dziękujemy za wkład w rozwój tej dziedziny sztuki w naszym regionie – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest organem prowadzącym dla 15 różnych instytucji kultury. Cztery z nich – Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni oraz Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu z muzyką związane są na stałe. Dyrektorzy tych jednostek, a także dyrektorzy innych instytucji muzycznych z regionu proponują swoich pracowników do nagród zarządu województwa. W tym roku wyróżnienia (o wartości 3 tysięcy złotych) odebrali:  Marcin Mierzwa – chórzysta Opery Nova w Bydgoszczy, Wojciech Górecki – skrzypek Opery Nova w Bydgoszczy, Olessia Denissova – baletnica Opery Nova w Bydgoszczy, Adam Zgoda – zastępca kierownika pracowni krawieckiej Opery Nova w Bydgoszczy, Zbigniew Milewski – altowiolista Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy,  Jarosław Pawłowski – skrzypek Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Beata Bobińska – pracownik administracji Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Iwona Chmara – pracownik sekretariatu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Jerzy Kaszuba – prof. dr hab. Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Hanna Michalak – prof. dr hab. Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Ze względu na epidemię Covid-19 tegoroczna uroczysta gala wręczenia nagród nie odbędzie się.

Stanisław Gazda

Zdjęcie: Archiwum.

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK