Aktualności

Magazyn Rohlig Suus Logistics już działa

Największy polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, uruchomił nowy magazyn w Bydgoszczy, zwiększając tym samym dwukrotnie swoje dotychczasowe możliwości operacyjne w regionie. Nowy magazyn zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem środowiska zajmuje 15 tys. mkw. i będzie służył m.in. do obsługi drobnicy krajowej i całopojazdowej, a także logistyki kontraktowej i e-commerce.

Magazyn przyszłości

Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics przy ul. Wojska Polskiego 66 w Bydgoszczy składa się z trzech modułów: części logistycznej, terminala przeładunkowego oraz rozbudowanej przestrzeni administracyjnej, zajmującej 950 mkw. Magazyn o powierzchni 15 tys. mkw. powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jest  przyjazny dla pracowników i środowiska naturalnego. W obiekcie znajduje się m.in. instalacja fotowoltaiczna, gniazda do ładowania elektrycznych samochodów osobowych, oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI), a także sieć świetlików dachowych. Dodatkowo, w magazynie zamontowano system monitorowania ugięcia dachu oraz elewację odbijającą promienie słoneczne.

Bydgoszcz miastem inwestycji

Bydgoszcz od kilku lat jest postrzegana na arenie międzynarodowej jako miejsce przyjazne inwestycjom. W tym roku po raz kolejny stolica województwa kujawsko-pomorskiego znalazła się na tzw. krótkiej liście w kategorii najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce w konkursie CEE Business Services Awards 2022 . Co więcej, miasto jest zlokalizowane w atrakcyjnym punkcie komunikacyjnym, z rozbudowanymi drogami, łączącymi miasto zarówno z portami w Gdańsku i Gdyni, jak również z dużymi ośrodkami biznesowymi, jak Warszawa czy Berlin. Potencjał miasta dostrzega również Rohlig Suus Logistics, który od 20 lat działa w regionie.

W Bydgoszczy firma stawia przede wszystkim na logistykę kontraktową, transport drobnicowy oraz całopojazdowy (krajowy i międzynarodowy), a także obsługę przesyłek niestandardowych dla

e-commerce. Nowy magazyn będzie obsługiwał firmy m.in. z branży elektronicznej i tworzyw sztucznych, ale jest otwarty na współpracę z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z branży agro, budowlanej czy meblarskiej.

 

Office of The Future

Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy to także zaaranżowana według najnowszego standardu operatora logistycznego przestrzeń administracyjna. Firma dużo uwagi poświęca ergonomii pracy i dostosowaniu przestrzeni do realnych potrzeb pracowników. Dzięki temu nie tylko zapewnia kadrze bardziej komfortowe warunki, ale również przyczynia się do usprawnienia funkcjonowania całego oddziału.

O Rohlig Suus Logistics

Rohlig Suus Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i intermodalny. W ciągu ostatnich 2 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2021 rok na poziomie 2 mld złotych. Aktualnie firma zatrudnia ponad 2000 osób w ponad 30 oddziałach w 7 krajach oraz zarządza blisko 300 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

(gaz)

Fot.: Nadesłane

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK