Aktualności

Lider tabeli za mocny dla tenisistów stołowych z Bydgoszczy

Drużyna Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz po zaciętym meczu przegrała w Działdowie z Dekorglassem 0:3.

Było to pierwsze spotkanie w rozgrywkach grupy mistrzowskiej Lotto Superligi. Awansowało do niej sześć drużyn, zajmujących czołowe miejsca po fazie zasadniczej. Dwa najlepsze kluby awansują bezpośrednio do półfinałów play-off, zaś drużyny z miejsc 3-6 zmierzą się ze sobą w meczach ćwierćfinałowych. Będą to pojedyncze mecze, rozgrywane w halach zespołów wyżej klasyfikowanych (pozycje  3 i 4). W półfinałach drużyny zagrają po dwa spotkania (mecz i rewanż), zwycięzcy zmierzą się w  finale, który zostanie rozegrany na neutralnym terenie.

Bydgoszczanie swój pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej rozegrali w piątkowy wieczór w Działdowie. Ich przeciwnikiem był lider tabeli, który w 13 rozegranych spotkaniach doznał tylko dwóch porażek. Bydgoszczanie nie sprostali gospodarzom i przegrali gładko 0:3, wynik nie odzwierciedla jednak tego, jak zacięty był to mecz.

W pierwszym pojedynku Patryk Jendrzejewski przegrał z Jakubem Dyjasem, ale postawił utytułowanemu rywalowi (Dyjas to olimpijczyk z Rio de Janeiro, aktualny mistrz Polski w grze pojedynczej) twarde warunki. W pierwszym secie bydgoszczanin prowadził już 10:8, ostatecznie uległ jednak rywalowi w secie 11:13 i w meczu 0:3.

W drugiej odsłonie spotkania Wiaczesław Burow stoczył zacięty bój z Chorwatem Andrejem Gaciną. Zawodnik Dekorglassu prowadził już w setach 2:0, podopieczny trenera Zbigniewa Leszczyńskiego doprowadził jednak do wyrównania i wyższość rywala uznać musiał dopiero po porażce w wyrównanym piątym secie.

W ostatnim jak się okazało pojedynku dnia Artur Grela przegrał z doświadczonym (38 lat) Jirim Varblikiem 1:3, skutkiem czego Zooleszcz Gwiazda przegrała swój pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej 0:3.

Wyniki poszczególnych pojedynków:

Jakub Dyjas – Patryk Jendrzejewski 3:0 (13:11; 11:8; 11:8)

Andrej Gacina – Wiaczesław Burow 3:2 (11:9; 11:6;  9:11; 9:11; 11:8)

Jiri Vrablik – Artur Grela 3:1 (11:7; 10:12; 11:4; 12:10)

Po piątkowym meczu bydgoszczanie zajmują w tabeli Lotto Ekstraligi 5 lokatę, mają na swoim koncie 23 punkty.

Kolejny mecz tenisiści Lotto Zooleszcz Gwiazdy rozegrają już we wtorek. Bydgoszczanie podejmą we własnej hali trzeci w tabeli zespól Dojlidy Białystok. Ze względu na pandemiczne ograniczenia, spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców,  jego przebieg będzie można jednak śledzić na kanale internetowym Superligi.