Musisz przeczytać

Kraina 44 wysp, co warto o niej wiedzieć!

Świnoujście – wyjątkowe miejsce na mapie Polski. W tym roku Polacy szczególnie chętnie odwiedzali nadbałtyckie kurorty. Jednym z bardziej obleganych w tym sezonie miejsc było Świnoujście potocznie nazywane krainą 44 wysp. Jest to jeden z nielicznych kurortów, które upodobali sobie nie tylko nasi rodacy, ale także turyści z różnych europejskich państw.

Najszersza plaża w Polsce 

Świnoujście wyróżniają przede wszystkim wyjątkowe, piaszczyste plaże, które miejscami osiągają nawet 200 m. szerokości. Warta podkreślenia jest także ich jakość. Jest to jedyne miasto w Polsce, które w tym roku po raz piętnasty zostało nagrodzone za czystość kąpieliska, infrastrukturę oraz czystość wody. W tym roku „Błękitna Flaga”, czyli międzynarodowe wyróżnienie, powiewało aż na 3 plażach: na kąpielisku morskim „Uznam” oraz „Warszów”, a także świnoujskiej marinie.

Ciepły Bałtyk to możliwe?

Wielu z nas uważa Morze Bałtyckie za zimne i mało atrakcyjne do kąpieli. Rzeczywiście często trudno temu zaprzeczyć. Jednak poszukując jak najlepszych warunków do pływania w morzu, warto pamiętać o Świnoujściu. Jak się okazuje, to właśnie tam, spośród wszystkich kurortów Bałtyk jest najcieplejszy. W okresie letnim średnia temperatury wody wynosi 20 st. Celsjusza, a zdarza się, że sięga nawet do 26 st.

Stolica zdrowia i urody

Właściwości lecznicze Świnoujścia doceniane są od XIX w. kiedy odkryto tam złoża solankowe i borowinowe. Do dziś te surowce odgrywają ważną rolę w leczeniu kuracjuszy. Miasto posiada bogatą bazę zabiegowo-uzdrowiskową, którą od wielu lat doceniają kuracjusze z całej Polski. Świnoujście wyróżnia także wyjątkowy, bo pełen leczniczego jodu, nadmorski mikroklimat, który wpływa korzystnie nie tylko na samopoczucie, ale i wyraźnie poprawia odporność naszego organizmu – mówi Aleksandra Ilczyszyn dyrektor Uzdrowiska Połczyn Barbarka w Świnoujściu. Jednak Świnoujście to nie tylko nowoczesne sanatoria i lecznicze zabiegi, ale także bogata oferta SPA.

Okno na świat

To właśnie w Świnoujściu znajduje się największy w Polsce pod względem zawinięć promów i wielkości ruchu pasażerskiego i towarowego, terminal promowy. Można stamtąd wypłynąć także do Szwecji oraz innych krajów skandynawskich. Ze Świnoujścia można także udać się w rejs jednym ze statków białej floty, popływać po Morzu Bałtyckim, dostać się do niemieckich letnisk, wypróbować możliwości katamaranu na trasie na niemiecką wyspę Rugię czy wodolotu do Szczecina.

Infrastruktura

Wreszcie Świnoujście to także doskonała infrastruktura turystyczna na europejskim poziomie. Szeroka baza hotelowa powoduje, że każdy znajdzie tam miejsce odpowiadające jego oczekiwaniom oraz możliwościom finansowym. Miasto szczególnie dba o to, aby turyści czuli się w nim jak najlepiej. Dodatkowo dzięki wyjątkowej przyrodzie otaczającej kurort oprócz plażowania można tam również obcować z naturą, spacerując, obserwując rzadkie gatunki ptaków, czy jeżdżąc na rowerze po niemal 200 km ścieżkach.

A idealne miejsce na wypoczynek znajdziecie tu:

https://barbarka-swinoujscie.pl/

Foto:materiały prasowe

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK