Koszykówka

Koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz imponują formą w rozgrywkach Energa Basket Ligi kobiet.

W środę bydgoszczanki odniosły piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe AZS Poznań 73:55.

Po nerwowym początku spotkania – od stanu 6:7 – koszykarki Basketu 25 kontrolowały spotkanie, systematycznie budując swoja przewagę. W początkowych minutach drugiej kwarty przewaga bydgoszczanek wynosiła już 16 punktów, gospodynie odrobiły jednak część strat i na przerwę schodziły ze stratą 12 oczek. (26:38). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a przewaga Basketu 25 rosła momentami do ponad dwudziestu punktów.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem koszykarek z Bydgoszczy 73:55. Punkty dla Basketu 25 zdobywały: Jeffery 19, Michałek 13, Evans 11 (10zb), Stankiewicz 8, Ervin 8, McBride 5, Międzik 5, Sobiech 4, Szajtauer 0 (12zb).
W rozgrywkach EBL bydgoszczanki zgromadziły do tej pory 11 punktów i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, z jednym punktem straty do liderującej Arki Gdynia i z jednym przewagi nad trzecim CCC Polkowice. Z uwagi na przerwę reprezentacyjną kolejny ligowy mecz zespół Basketu 25 rozegra dopiero 12 listopada.