Aktualności

Koncerty Filharmonii Pomorskiej w Hangarze Kultury w Fordonie 

Już w najbliższą niedzielę w Hangarze Kultury w Fordonie odbędą się kolejne koncerty realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem w koncercie muzycznym pod tytułem "Muzyczne perły" wystąpią artyści Filharmonii Pomorskiej. O godz. 11:00 odbędzie się koncert dla seniorów, natomiast o godz. 13:00 dla dzieci.

Hangar Kultury w Fordonie (ul. Jana Piwnika-Ponurego 10 Bydgoszcz-Fordon) zaprasza na audycję muzyczną zatytułowaną “Muzyczne perły” przygotowaną przez Filharmonię Pomorską.

“Perły to niezwykle eleganckie i drogocenne kamienie szlachetne, przyciągające swoim wyjątkowym blaskiem od lat tysięcy lat. Podczas listopadowego spotkania udamy się na poszukiwanie muzycznych perełek. Wspominać będziemy dzieła wielkich artystów, których muzyka towarzyszy nam po dziś dzień. Nie zabraknie polskich akcentów.” (opis autorów)

W murach Hangaru Kultury pojawią się muzycy z Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy w składzie:
Bartosz Kwiatkowski – skrzypce
Jacek Wieczorek – trąbka
Adam Pilarski – fortepian
Monika Dudek – prelekcja

Usłyszymy między innymi “Bolero” Ravela, “Eine Kleine Nachtmusic” Mozarta, utwory z opery “Carmen” Bizeta, “Humoreskę” Dvořáka, “Preludium deszczowe” Chopina, “Czardasza” Montiego, czy “Toccata i fuga d-moll” Jana Sebasiana Bacha.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Koncerty realizowane są dzięki funduszom Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19:

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić stosowne oświadczenie, dlatego zachęcamy do pojawienia się min. 15 min. przed koncertem.

Oświadczenie można pobrać (i uzupełnić wcześniej) na stronie wydarzenia: http://hangarkultury.liceumxv.edu.pl/…/audycja…/

Oświadczenia będą też dostępne w wersji papierowej przy wejściu na salę.

 Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK