Aktualności

Klasyki zapraszają do Exploseum 

Zapraszamy wszystkich posiadaczy oraz miłośników klasycznej motoryzacji w najbliższą sobotę 10 października od godziny 12:00 do 16:00 do Exploseum, gdzie odbędzie się pierwsza "klasykowa" impreza w tym miejscu. Spotkanie to ma mieć charakter integracyjny dla wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji.

W związku z nawiązaniem współpracy pomiędzy Muzeum Okręgowym a Stowarzyszeniem Bydgoskie Klasyki na terenie Exploseum zostanie zlokalizowana siedziba stowarzyszenia, a zarazem Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki.

Pomysł utworzenia Bydgoskiego Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki chodził po głowach członków Stowarzyszenia od dawna. Mający powierzchnię ok. 600 mkw. budynek, którym obecnie zarządza Muzeum Okręgowe, wydaje się stworzony do promowania klasycznej motoryzacji i industrialnego dziedzictwa Bydgoszczy, ze stałymi wystawami dawnych bydgoskich potentatów, takich jak Romet czy Eltra.

Nowa instytucja miałaby stać się nie tylko muzeum, ale też żywym warsztatem, gdzie każdy posiadacz klasycznego samochodu mógłby przyjechać i skorzystać ze stanowiska i  narzędzi, aby pogrzebać w swoim aucie.

 

Tekst i fot: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK