Aktualności

Kina sieci Multikino są otwarte. Komentarz Prezesa Zarządu 

Obecnie wszystkie kina sieci Multikino, zarówno te znajdujące się w żółtych jak i w czerwonych strefach, funkcjonują normalnie i są otwarte 7 dni w tygodniu - oczywiście z   utrzymaniem obowiązujących limitów, zgodnie z którymi liczba dostępnych miejsc na salach kinowych została ograniczona do 25%.

Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A. poproszony o komentarz dotyczący obecnej sytuacji branży kinowej w Polsce oraz kin sieci Multikino powiedział:

Na dzień dzisiejszy branża kinowa w Polsce funkcjonuje głównie dzięki dostępności w repertuarze polskich filmów. Doceniamy również to, że pomimo znaczącego rozszerzenia wprowadzanych obecnie obostrzeń, rząd umożliwił kontynuację działania kin w całej Polsce. Naszym zdaniem kino jest miejscem bardziej bezpiecznym niż np. restauracje, bary czy inne podobne miejsca spędzania wolnego czasu, co wynika z kilku aspektów: w kinach miejsca alokowane są przez system biletowy, który automatycznie narzuca odpowiedni odstęp, zapewniając utrzymanie dystansu społecznego; widzowie podczas seansu siedzą tyłem do siebie i nie prowadzą rozmów; widzowie mają obowiązek nosić maseczkę lub przyłbicę. 

– Mamy nadzieję, że polscy dystrybutorzy utrzymają swoje plany repertuarowe, co pozwoli nam na zaoferowanie naszym widzom nowych filmów i wykluczy konieczność zamykania lub ograniczania czasu otwarcia kin – dodał Prezes Zarządu Multikino S.A.

Dla kinomanów przygotowano premierowe pokazy filmów „Banksterzy” oraz „Tajemniczy ogród”. Ponadto w repertuarze nadal można znaleźć polski hit ostatnich tygodni – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, oraz znakomitą animację dla najmłodszych widzów – „Trolle 2”. W listopadzie cała branża kinowa i miliony widzów czekają na czwartą część „Listów do M.”

Stanisław Gazda

Fot. Materiały prasowe.

 

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK