Aktualności

Jak zmieni się Centrum Pulmonologii? Powstanie centrum rehabilitacji

Na środowej konferencji marszałek Piotr Całbecki poinformował o planowanym dokończeniu kompleksowych inwestycji w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Jak zmieni się placówka?

Szpital w Bydgoszczy zbliża się do końca modernizacji. Nowe środki budżetowe są przeznaczone na dokumentację projektową związaną z dokończeniem prowadzonej od kilku lat całościowej modernizacji i rozbudowy tej bardzo potrzebnej placówki. To miejsce w regionie jest ośrodkiem kompleksowego leczenia schorzeń układu oddechowego i jednym z najlepszych tego rodzaju szpitali w kraju.

– Fachowcy często podkreślają, że nie ma projektów zamkniętych w medycynie, że dziedzina ta wymaga stałych zmian i nakładów. W samorządzie województwa podzielamy ten słuszny pogląd i realizujemy go w praktyce, przeznaczając na przedsięwzięcia w tej dziedzinie od lat stosowne środki. To działa, czego dowodem są wysokie lokaty naszych szpitali w ogólnopolskich rankingach– zaznacza marszałek Piotr Całbecki.

Reorganizacja szpitala skupia się przede wszystkim na przeniesieniu ze Smukały oddziału gruźliczego. W tym celu przy ul. Seminaryjnej powstanie nowy pawilon. Budynek na obrzeżach miasta zostanie przekształcony w ośrodek rehabilitacji i edukacji zdrowotnej Centrum Pulmonologii wraz z oddziałem opieki paliatywnej, zakładem opiekuńczo-leczniczym i domem seniora. Pomiędzy zabytkowymi obiektami, a ulicą Meysnera zaplanowano budowę parkingu dla około 100 samochodów. Na tyłach kompleksu przewidziano rewitalizację dawnego parku sanatorium (park o powierzchni 4,5 hektara).

Maria Zelek

Fot.: Archiwum

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK