Uroda

Jak skutecznie pozbyć się włosków z ciała?

Sposób na depilację jest wiele. Którą metodę wybrać? Można je odrywać plastrami, golić lub niszczyć chemicznie. Można też poddać się zabiegowi laseroterapii.

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegów laserowych, jesień to najlepszy moment. Dlaczego? Bezpośrednio po takiej depilacji skóra może być lekko zaczerwieniona, a u niektórych osób pojawia się delikatny obrzęk okołomieszkowy. To naturalna reakcja i szybko mija, ale wygląda nieestetycznie. Po zabiegu nie można też korzystać z kąpieli słonecznych i zdecydowanie trzeba unikać słońca.

Na czym polega depilacja

Promień lasera uszkadza mieszek włosowy, który nie może funkcjonować normalnie. Jednocześnie energia pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się we włosie. Najlepiej efekty depilacji odczują brunetki o jasnej skórze. Im więcej melaniny we włosie, a mniej w skórze, tym lepszy efekt zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu

Standardem jest wizyta wstępna w gabinecie i pogłębiony wywiad medyczny. Specjalista oceni po nim czy można poddać się laseroterapii. Przeciwwskazaniem jest na przykład zażywanie leków, które powodują fotouczulenie, to m.in. niektóre antybiotyki, czy leki hormonalne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest też świeża opalenizna. Trzeba odczekać przynajmniej miesiąc, aż skóra zblednie. Jeśli nie zachowamy tego terminu, może dojść do poparzeń. Dlatego zima jest najlepszym okresem do depilacji włosków.

„Warto poddać się próbie laserowej. Na kilka dni przed zabiegiem naświetla się kilka punktów na skórze i obserwuje jej reakcję na laser. Dotyczy to szczególnie osób po chemioterapii i tych uczulonych na słońce”.

Depilacja w domu

 Depilator – posiada wiele szybko obracających się pęset, które wyrywają pojedyncze włoski. Nowoczesne maszynki mają systemy chłodzenia, które niwelują ból podczas zabiegu.

Pasta cukrowa – ma działanie podobne do wosku i podobny sposób użycia. Różnica polega na tym, że używając wosku odrywamy plaster w kierunku przeciwnym do rosnącego włosa, a z pastą cukrową zgodnie z kierunkiem wzrostu.

Plastry – pokryte są warstwą zimnego wosku, który rozgrzewamy w kąpieli wodnej lub dłoniach. Wyrywają włosy z cebulkami, ale mają problem z tymi grubymi, które rosną na nogach. Zadowalające efekty dają przy depilacji meszku nad górną wargą.

Krem – zawiera w sobie substancje chemiczne rozpuszczające włosy. Wykonanie zabiegu jest bardzo proste. Jednak technika ta ma też wady. Wiele osób jest uczulonych na składniki kremu.

#JesteśmyDlaWas

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK