Aktualności

Gollob i Boniek z szansami na sportowca 100-lecia

Przegląd Sportowy corocznie organizuję Galę Mistrzów Sportu na której przyznawany jest tytuł sportowca roku. W tym roku z okazji setnych urodzin magazynu zostanie wyłoniony sportowiec 100-lecia. Wśród nominowanych są zawodnicy związani z Bydgoszczą.

Kapituła konkursu wczoraj ogłosiła listę nominowanych. Wśród nich znalazło się 5 kobiet i 15 mężczyzn reprezentujących nasz kraj w różnych dyscyplinach. Zaszczyt udziału w tym gronie przypadł m. in. Irenie Szewińskiej, Adamowi Małyszowi i Robertowi Lewandowskiemu.

Jednym z pretendentów do nagrody jest także bydgoszczanin Tomasz Gollob, który w 1999 roku jako pierwszy reprezentant sportu żużlowego otrzymał tytuł Sportowca Roku. Obecnie cały czas wspiera działania bydgoskiej Polonii jako dyrektor sportowy klubu.

Drugim związanym z naszym miastem kandydatem nominowanym na Sportowca 100-lecia jest Zbigniew Boniek urodzony w Bydgoszczy. Znakomite występy podczas Mistrzostw Świata oraz w Juventusie zaowocowały zdobyciem nagrody Przeglądu Sportowego w 1982 roku. Obecnie sprawuje on funkcję prezesa PZPN oraz wiceprezydenta UEFA.

Teraz obaj panowie mają szansę zapisać się w historii jako najlepszy zawodnik wieku. Głosować można dzięki kuponom drukowanym w dziennikach „Przegląd Sportowy” i „Fakt” oraz tygodniku Fakt TV, a także na stronie sportowiec100lecia.pl. Plebiscyt trwa do 24 maja a wyniki zostaną ogłoszone na uroczystej gali.

Maria Zelek

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK