Aktualności

ENERIS Proeco wydaje wojnę niebezpiecznym odpadom i rozbudowuje flotę pogotowia ekologicznego! [ZDJĘCIA]

Nowe ISUZU D-MAX 4WD dołącza do floty Pogotowia Ekologicznego ENERIS Proeco zwiększając możliwości firmy w zakresie szybkiego zabezpieczenia oraz skutecznej neutralizacji porzuconych odpadów niebezpiecznych.

Problem tzw. bomb ekologicznych porzuconych w bydgoskich lasach od wielu miesięcy rozpala opinię publiczną. Każdego miesiąca pracownicy ENERIS Proeco likwidują w lasach, na drogach i w niezamieszkałych posesjach kolejne beczki i pojemniki typu Mauzer wypełnione niebezpiecznymi substancjami, które mogą doprowadzić do poważnego skażenia środowiska. Często dotarcie do nich jest utrudnione z uwagi na ukształtowanie terenu i brak utwardzonych dróg dojazdowych.

Tylko w 2021 roku Pogotowie Ekologiczne ENERIS Proeco zanotowało 28 wyjazdów interwencyjnych podczas których zabezpieczono i zutylizowano ponad 70 000 kg odpadów niebezpiecznych w tym:

 

  • 52 zbiorników typu Mauzer o łącznej pojemności 52 000 l.
  • 121 beczek o łącznej pojemności 16 540 l.
  • puszki i opakowania zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi
  • worki z klejem
  • wełnę mineralną
  • zanieczyszczoną ziemię
  • worki foliowe
  • inne substancje szkodliwe i niebezpieczne

Łącznie, od 2018 r. na terenie województwa kujawsko – pomorskiego ENERIS Proeco zabezpieczył i zutylizował niemal 290 000 kg porzuconych odpadów niebezpiecznych!

Zabezpieczamy i neutralizujemy trudne do identyfikacji bomby ekologiczne chroniąc środowisko naturalne oraz ludzkie zdrowie i życie. Nowy samochód we flocie Pogotowia Ekologicznego ENERIS Proeco, przystosowany do jazdy terenowej, znacznie ułatwi szybkie i skuteczne dotarcie do porzuconych odpadów niebezpiecznych zlokalizowanych w trudno dostępnych miejscach. – powiedział Artur Wołowski, wiceprezes zarządu i dyrektor naczelny ENERIS Proeco.

Nowy samochód Pogotowia Ekologicznego ENERIS Proeco wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt niezbędny do szybkiego reagowania w przypadku wystąpienia zdarzenia ekologicznego. Przeszkolona załoga zapewnia natychmiastową reakcję na zgłoszoną awarię, zabezpieczenie i likwidację rozlewisk substancji niebezpiecznych zarówno z powierzchni utwardzonych jak i gruntu, a co za tym idzie ograniczenie obszaru skażenia.

Pogotowie Ekologiczne ENERIS Proeco to usługi ochrony środowiska pozwalające na podjęcie szybkiej akcji ratowniczej w przypadku powstania zdarzenia ekologicznego. Działamy na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, gdzie zajmujemy się usuwaniem trudnych do identyfikacji substancji niebezpiecznych porzuconych w lasach, przy drogach, a także na terenie niezamieszkałych posesji. Nasze działania obejmują pełen zakres usług: od wstępnego zdiagnozowania zastanej sytuacji, poprzez zabezpieczenie zdarzenia, po natychmiastowe usunięcie jego skutków i skuteczną utylizację bomb ekologicznych.

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej, bezpiecznej utylizacji odpadów niebezpiecznych oraz nowoczesnej energetyki. Świadczymy usługi dla przeszło 1 mln mieszkańców w ponad 50 gminach na terenie całego kraju. Zatrudniamy ponad 1250 pracowników w 23 lokalizacjach. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

Stanisław Gazda

Zdjęcia: Eneris Proeco

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK