Aktualności

Dziś w „Naszej Bydgoszczy Pl.”: Pinky Loops, czyli pięknie brzmiąca i wyglądająca muzyczna wizytówka Bydgoszczy…

Pinky Loops to kobiecy duet, który gra na elektrycznych instrumentach: skrzypcach i wiolonczeli z wykorzystaniem loopera, czyli elektronicznego urządzenia do tworzenia pętli muzycznych. Daje on możliwość nagrywania motywów muzycznych na żywo w trakcie występów, nakładania na siebie wielu linii melodycznych i odtwarzania ich jako podkład, co tworzy bardzo ciekawy efekt dla słuchacza i sprawia, że duet brzmi jak kilkuosobowy zespół.

Duet powstał w 2017 r. i tworzą go dwie bydgoszczanki: Asia Czerwińska (wiolonczela) i Marta Lutrzykowska (skrzypce).

W repertuarze znajdują się kompozycje Pinky Loops oraz nowe aranżacje znanych standardów muzyki rozrywkowej oraz filmowej.

Obecnie Pinky Loops kończy pracę nad swoją drugą płytą, na której znajdą się instrumentalne kompozycje duetu o charakterze muzyki filmowej. Koncepcja albumu jest taka, żeby każdy utwór zawierał zapętlony cytat muzyczny znanego kompozytora wpleciony w inną harmonię i autorskie pomysły Marty i Asi. Dzięki temu powstały zupełnie nowe kompozycje.

Pomimo iż zespół istnieje dopiero od czterech lat, otrzymał już stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz stypendium, a także nagrodę za promowanie kultury muzycznej od Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Duet znalazł się w gronie laureatów wybranych przez Radzimira Dębskiego do “Projektu 30/90”.

Zespół był gościem festiwali: Drums Fusion w Bydgoszczy, Bella Skyway w Toruniu, Różewicz Open w Radomsku, Muzyka w świetle księżyca w Lubostroniu oraz Artus Festival w Toruniu.

W maju 2019 r. powstała debiutancka płyta “Polifonic”.

Zobaczcie i posłuchajcie jak brzmi Pinky Loops jako gość programu Dzień Dobry TVN:

Zdjęcie: Z archiwum zespołu.

Tekst: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK