Aktualności

Dziś premiera „Karnawału zwierząt”. [ZDJĘCIA]

Spektakl kameralny dla dzieci „Karnawał zwierząt” - cykl miniatur skomponowany przez Camilla Saint-Saënsa jest znakomitą „lekcją kształcenia słuchu” – rozpoznawania dźwięków poszczególnych instrumentów.

Lew, Kura, Osioł – byli kiedyś ludźmi. Tancerzami, muzykami, śpiewakami! Tak! To despotyczny Dyrektor Skamielina uczynił z ludzi zwierzęta, a właściwie stwory do nich podobne. I taka magiczna przemiana możliwa była tylko w czasie Karnawału Zwierząt…

Agnieszka Płoszajska( reżyseria) i Emil Płoszajski (scenariusz) sytuują akcję na arenie cyrku, w którym występują ludzie zamienieni w zwierzęta. W fabule nie brakuje elementów komediowych. Niemal kaskaderskimi umiejętnościami popisywać się będą tancerze a muzycy okażą się uszatymi osobistościami. Całą „menażerię” ubiera w piękne kostiumy Matylda Kotlińska. Prawdziwe cuda czyni autorka masek Paulina Antoniewicz, która współpracuje z wieloma teatrami zaopatrując je w te szczególne rekwizyty.

Premiera w sobotę 19 listopada w sali kameralnej Opery Nova. W listopadzie „Karnawał zwierząt” grany będzie 5 razy, ponownie na ten tytuł Opera Nova zaprasza w czasie ferii w lutym 2023.

 

Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK