Aktualności

Dimitri Berge zostaje w Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

To kolejny zawodnik, który dołącza do przyszłorocznego składu żużlowego teamu z ul. Sportowej.

Choć dla wielu sympatyków żużla Francja to wciąż „terra incognita”, Berge jest już drugim zawodnikiem z tego kraju, który dołącza do bydgoskiego zespołu (tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu kontrakt z Polonią przedłużył David Bellego). Mało tego, Berge kontynuuje rodzinne tradycje żużlowe – jego ojciec Philippe był w latach dziewięćdziesiątych ub. wieku wielokrotnym reprezentantem Francji w klasycznym speedway’u, a także w wyścigach na długim torze i na trawie. Startował też w polskiej lidze – w latach 1993-94 reprezentował barwy rybnickiego ROW-u.
Dimitri również próbował swoich sił w alternatywnych wersjach speedway’a – jest Mistrzem Świata w wyścigach na długim torze (2019) oraz Mistrzem Europy w wyścigach na trawie (2018). W swoim dorobku ma również tytuł Mistrza Europy Juniorów w klasycznym żużlu, wywalczony w 2016 roku na torze w Lamothe-Landerron.

W minionym sezonie w barwach Abramczyk Polonii Berge wystartował w 9 meczach (średnia biegowa 1,528, średnia meczowa 6,25) i jest 37 zawodnikiem listy rankingowej eWinner 1 ligi.

tekst i zdjęcie JK

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK