Aktualności

Czerwona strefa w Bydgoszczy i Inowrocławiu – mniej osób w pojazdach komunikacji miejskiej

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń na terenie Bydgoszczy i Inowrocławia, musi zostać ograniczona liczba pasażerów, którzy jednocześnie będą jechać pojazdem komunikacji miejskiej.

Od dziś do bydgoskich autobusów i tramwajów wsiądzie nie więcej osób niż wynosi 30% maksymalnej liczny miejsc stojących i siedzących. Ma to umożliwić utrzymanie dystansu między pasażerami, co jest szczególnie istotne w trakcie wzrostu zakażeń, jaki ostatnio jest notowany.

ZDMiKP deklaruje, że będzie obserwować obciążenie poszczególnych kursów, aby wykorzystać w miarę możliwości większe pojazdy lub zdublować kursy – w drugim przypadku za autobusem danego kursu jechałby drugi autobus tej samej linii. Obserwacja zapełnienia pojazdów ma być prowadzona za pomocą monitoringu, który znajduje się w pojazdach. Uwzględniane będą również sygnały płynące od pasażerów.

Wprowadzona zostaje także możliwość zwrotu biletu okresowego. Jeśli w wyniku pandemii i nowych obostrzeń, dana osoba nie wykorzysta biletu, może zwrócić bilet na miejscu w Centrum Obsługi Klienta lub korespondencyjnie. Wymagany jest do tego wniosek o zwrot środków z tytułu niewykorzystanego biletu, a także paragon potwierdzający zakup biletu i Bydgoska Karta Miejska, z której zostanie usunięty bilet. W przypadku przesłania wniosku korespondencyjnie – karta zostanie odesłana po usunięciu biletu.

Jak alarmuje ZDMiKP, w związku z wprowadzeniem obostrzeń „może się zdarzyć losowa sytuacja, że wielu Pasażerów będzie miało utrudniony dostęp do środków komunikacji miejskiej”. W związku z tym apelujemy o przemieszczanie się wyłącznie w sytuacji, kiedy jest to konieczne i niezbędne.

Inowrocław od poniedziałku (19 października) wprowadza dodatkowe kursy, by zapewnić możliwość dojazdu do/z pracy.

W związku z tym dodatkowe autobusy MPK zobaczymy:

 • na linii 16
  – z Dworca PKP odjadą o 6:26 i 13:16
  – z Mątew na os. Rąbin odjadą o 6:56, 7:26, 13:56, 14:26
  Nowa trasa: Mątwy pętla – Poznańska – Miechowicka – Niepodległości – Wojska Polskiego – 800-lecia – Niepodległości – Miechowicka – Poznańska – Poznańska (końcowy)
  – z Mątew do Dworca PKP odjadą o 8:02 i 14:56
  na linii 21
  – z ul. Łokietka odjadą o 13:19, 14:19 i 15:19
  na linii 27
  – z ul. Krzywoustego odjadą o 6:43, 7:29, 7:43, 8:43, 9:43, 13:28, 14:28 i 15:28.
  Uwaga! Zawieszone zostały wszystkie kursy linii 20.

Foto: ZDMiKP

Piotr Malich

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK