Aktualności

Ciężarne wykonają samodzielnie badanie KTG w domu

Miasto uruchomiło nową bezpłatną usługę dla kobiet w ciąży – domowe KTG po 30 tygodniu z całodobową opieką Centrum Monitoringu Położniczego. Co roku dzięki takiemu rozwiązaniu udaje się ratować życie dziesiątek dzieci i kobiet. Ciężarne mogą już zgłaszać się telefonicznie do Biura Zdrowia.

–  Miasto Bydgoszcz przystępuje do nowego programu profilaktycznego dla kobiet w ciąży. Program zadba o zdrowie kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci, w warunkach domowych. Zawarta umowa opiewa na 100 tysięcy złotych, która pokryje koszt 100 badań. Z tą inicjatywą do prezydenta Rafała Bruskiego wystąpił miejski radny Szymon Wiłnicki – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta.

Urządzenie telemedyczne KTG Carebits to świadczenie medyczne oparte o badania KTG, które ciężarna może wykonać samodzielnie w domu, przy zachowaniu klinicznej jakości badania. Ponadto całodobowa opieka Centrum Monitoringu Położniczego na bieżąco autoryzuje badania pacjentek, ale również pozostaje do ich dyspozycji, udzielając porad lekarskich.

Usługa przeznaczona jest dla kobiet ciężarnych, po 30 tygodniu ciąży pojedynczej. Jest to szczególnie ważne w przypadku bezpiecznego prowadzenia ciąży tzw. średniego ryzyka (ciąże cukrzycowe, z nadciśnieniem tętniczym, in vitro, po 40 roku życia) ale również ciąż fizjologicznych.  W ramach usługi przewidujemy 100 bezpłatnych badań dla ciężarnych mieszkających w Bydgoszczy.

Jak się zgłosić?

Kobiety w ciąży mogą się zgłaszać telefonicznie do Biura Zdrowia urzędu miasta:

  • e-mail: agnieszka.hohendorf@um.bydgoszcz.pl:  (052) 58 59 444
  • e –mail: e.dragon@um.bydgoszcz.pl: (052) 58 58 265

Po podaniu adresu e-mailowego otrzymasz wniosek, który należy wypełnić. Po weryfikacji przesyłany zostanie  kod dostępu do rejestracji na stronie Carebits. W ciągu kilku dni otrzymasz pocztą lub kurierem urządzenie KTG.

Jak to działa?

  1. Ciężarna otrzymuje urządzenie na wskazany adres.
  2. Zgodnie z instrukcją przeprowadza badanie.
  3. Wynik wykonanego badania jest analizowany przez najnowocześniejsze algorytmy by następnie trafić w ręce personelu medycznego, który po dodatkowej analizie dokonuje autoryzacji badania.
  4. Wynik jest dostępny po ok 15 minutach od zakończenia badania.
  5. Wynik badania jest przesyłany równocześnie do pacjentki jak również do lekarza prowadzącego lub położnej.
  6. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, pacjentka natychmiastowo jest kierowana do najbliższego szpitala.

 

– Z urządzeń KTG będą mogły korzystać bez limitu także Ukrainki w ciąży, które przybyły do Bydgoszczy w związku z toczącą się wojną – mówi przedstawiciel firmy Carebits Karol Mielcarek.

 

(gaz)

 

Źródło: UMB

 

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK