Aktualności

Byliśmy w Młynach Rothera. Zapraszają na taras z fontanną! [FOTO, WIDEO]

Kiedy zniknął amfiteatr, a teren wokół Młynów został uporządkowany, zobaczyliśmy inwestycję w pełnej krasie. Już od soboty, 1 maja będziemy oglądać Wyspę Młyńską z nowej perspektywy – z tarasu, przy dźwiękach szumiącej wody.

– To była ruina budowlana, a teraz świeci pełnym blaskiem i jest perłą architektury, która dopełnia Salon i serce Miasta- Wyspę  Młyńską.  Cieszę się, że możemy wreszcie – chociaż częściowo – oddać to wyjątkowe miejsce mieszkańcom – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Kolejny etap to wypełnienie tego szczególnego budynku treścią, z której będziemy mogli czerpać wiedzę. To ma być wizytówka naszego miasta.

Instytucja zarządzająca Młynami Rothera otrzymała obiekt w stanie „deweloperskim”. Rozpoczyna drugi etap inwestycji. To wyjątkowy moment, kiedy industrialną architekturę podziwiać można w czystej postaci. W trakcie wakacji mieszkańcy będą mogli zwiedzać zabytek i podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego.

Przetarg na pierwsze lokale gastronomiczne – kawiarnię na tarasie i lodziarnię w budynku dawnych łazienek ogłoszony zostanie już w maju br. Jest szansa, że zostaną otwarte jeszcze w tym sezonie. Lada dzień ruszą też przetargi na wyposażenie wnętrz. Kolejne części obiektu będziemy oddawać do użytku kolejno: spichrz zbożowy – początek 2022, Młyn Rothera (budynek centralny) – koniec 2022, spichrz mączny – połowa 2023. Pierwsza planowaną wystawę stałą będziemy mogli zwiedzić na początku przyszłego roku. A już od soboty zapraszamy na taras z fontanną.

– To dopiero przedsmak tego, co taras zaoferuje nam w przyszłym sezonie – mówi dyrektor Parku Kultury w Młynach Rothera Sławomir Czarnecki. – W tym roku przyjrzymy się temu, w jaki sposób użytkownicy korzystają z tarasu, gdzie się gromadzą, jakie są ich potrzeby. Na podstawie zebranych informacji przygotujemy wytyczne do zaprojektowania docelowego zagospodarowania tarasu. Konkurs na projekt ogłosimy w tym roku.

Zobaczcie relację wideo:

 

Na razie, ze względu na ograniczenia sanitarne, taras posłuży nam jedynie do samodzielnego spacerowania. Park Kultury ma jednak wiele pomysłów, jak dodatkowo ożywić to miejsce w przyszłości. W planie są m. in. plenerowe pokazy filmów, targi śniadaniowe, rodzinne warsztaty czy kameralne koncerty.

Tekst, foto i wideo: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK