Aktualności

Bydgoszcz wzorem miast europejskich wprowadza Bydgoską Kartę Turysty! [AUDIO]

- Statystyki nie kłamią. Z roku na rok ilość osób odwiedzających Bydgoszcz, także w celach turystycznych wzrasta, choć okres pandemii trochę ten trend zredukował. Mamy jednak nadzieję, że szybko uda się powrócić do przyciągania nowych turystów, którym miasto, za sprawą szeregu działań, stara się ułatwić życie. Temu właśnie służyć będzie uruchomienie wirtualnej Bydgoskiej Karty Turysty – zapowiedział podczas briefingu prasowego prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, dodając iż w projekcie uczestniczą, jak na razie, trzydzieści cztery podmioty. - Dołączamy do nielicznego grona miast, które w ten sposób zachęcają turystów do ich odwiedzenia – z satysfakcją podkreślił gospodarz miasta.

Leszek Woźniak, dyrektor Bydgoskiego Centrum Informacji wyjaśnił, że wprowadzany w życie projekt ma na celu zachęcenie turystów do odwiedzenia jak największej liczby atrakcji i pokazanie, że można to zrobić trochę taniej, nie pomijając przy tym atrakcji nieco mniej znanych, ale wartych poznania. A wszystko to w ramach dwóch pakietów: Zwiedzanie Podstawowe z możliwością  osiemnastu darmowych  biletów dostępu do najważniejszych atrakcji w mieście m.in. skorzystania z rejsu po Brdzie, wypożyczenia kajaka, czy wizyty w którymś z muzeów. Dodatkowo w pakiecie jest szesnaście zniżek na oferty proponowane przez partnerów Bydgoskiej Karty Turysty oraz tzw. Pakiet Powitalny dla decydujących się na przynajmniej jeden nocleg w Bydgoszczy – z możliwością darmowego wejścia do Muzeum Wodociągów i zniżek w bydgoskich muzeach. Kody uprawniające do skorzystania z ulg wydawane będą w bydgoskich obiektach noclegowych.

Pakiet Zwiedzanie Podstawowe w opcji 24-godzinnej kosztuje 49 złotych (normalny) i 39 złotych (ulgowy). Jest też opcja 48-godzinna za odpowiednio 69 i 59 złotych.

Bydgoska Karta Turysty jest wirtualna, w formie aplikacji, więc zawsze można ją mieć przy sobie, bez obawy o zgubienie, czy zapomnienie. Ale też takie właśnie rozwiązanie pozwoli organizatorom na lepsze rozeznanie co do ilości i częstotliwości korzystania z oferowanych możliwości oraz na poszerzanie dostępu do coraz to nowych punktów na mapie miasta.

Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna (BYLOT), która od samego początku mocno wspierała ten projekt,  uznała wirtualną Bydgoską Kartę Turysty za najbardziej wyrafinowaną wśród podobnych pomysłów funkcjonujących w naszym kraju. – Wierzę, że istotnie przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji coraz bardziej zauważalnej mody na Bydgoszcz – mówił prezes BYLOT-u Karol Słowiński, obiecujący marketingowe wsparcie i popularyzację uruchamianego projektu.

Marcin Czyż, właściciel Portu Garbary, wszedł w projekt z nową ofertą wypożyczani i zachęcił innych bydgoskich przedsiębiorców do zgłaszania się ze swoimi propozycjami uatrakcyjnienia życia turystom.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://karta.visitbydgoszcz.pl/.

Posłuchajcie, co o możliwościach Bydgoskiej Karty Turysty mówi Justyna Paul-Olejniczak z Bydgoskiego Centrum Informacji:

Tekst, foto i audio: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK