Aktualności

 Bydgoszcz wkrótce stolicą pianistyki…

Bydgoszcz za kilka dni będzie bardzo muzyczna, ba, od 7 do 13 grudnia stanie się stolicą pianistyki!

A to za sprawą rozpoczynającego się  jutro XII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MŁODYCH PIANISTÓW “ARTHUR RUBINSTIEN IN MEMORIAM” pod Honorowym Patronatem córki Artura Rubinsteina – Ewy Rubinstein.

7 grudnia Koncertem Inaugurującym w wykonaniu Szymona Nehringa w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej rozpocznie się 12. Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”. Pianiści zaprezentują się w trzech etapach. Pierwszy i drugi odbędzie się w sali koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Gdańskiej, a finały i koncert laureatów w Filharmonii Pomorskiej.

Do Bydgoszczy przyjadą znakomici pianiści z kilkunastu krajów – kilkudziesięciu uczestników – w wieku do 22 lat. W tym gronie jest troje uczniów Klasy Talentów — Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy.

Pianistów oceniać będzie Jury pod przewodnictwem Ewy Osińskiej (Polska/Francja), z którą zasiądą też laureatki poprzednich edycji – Valentina Igoshina (Rosja) i Beata Bilińska (Polska), a także Jan Popis (Polska) – dyrektor artystyczny konkursu i Ian Hobson (USA).

XII Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” zakończy się 13 grudnia.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK