Siatkówka

Bydgoskie siatkarki wygrały z Jokerem Świecie

Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz lepsze w kujawsko – pomorskich derbach. W meczu 17 kolejki Tauron Ligi Kobiet bydgoszczanki wygrały z Jokerem Świecie 3:1.

To drugie z rzędu zwycięstwo bydgoszczanek, które pozwala im zachować szanse na awans do czołowej ósemki ligi i grę w fazie play – off. Walczący o utrzymanie zespół beniaminka ze Świecia nie zamierzał jednak ułatwiać zadania podopiecznym trenera Piotra Mateli, dlatego mecz był zacięty i wyrównany.

W pierwszym secie, mimo początkowego niewielkiego prowadzenia gospodyń, siatkarki ze Świecia doprowadziły do remisu (19:19) i o wyniku tej partii decydowała gra na przewagi. Joker miał nawet piłkę setową (23:24), nie wykorzystał jej jednak, z czego skrzętnie skorzystały bydgoszczanki, wygrywając seta 26:24.

W secie drugim siatkarki Pałacu prowadziły od pierwszej piłki i konsekwentnie budowały swoją przewagą, która w połowie tej części gry wynosiła już osiem punktów. Zespół gości w końcówce seta bezskutecznie próbował odrobić straty i przegrał ostatecznie 20:25.

Uspokojone prowadzeniem bydgoszczanki w trzeciej odsłonie meczu pozwoliły przejąć inicjatywę drużynie gości. Joker zbudował w niej dwu – trzypunktową przewagę i, mimo że gospodynie zdołały doprowadzić do remisu (16:16), ostatecznie w secie to Joker okazał się zwycięski. (25:20).

Czwarty set – jak się później okazało decydujący – nie potwierdził starego siatkarskiego porzekadła, że „kto nie wygrywa trzy do zera, ten przegrywa dwa do trzech”. Skoncentrowane siatkarki Pałacu cały czas kontrolowały rozwój wydarzeń na parkiecie i pewnie wygrały 25:19, tryumfując w meczu 3:1.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Joker Świecie 3:1 (26:24; 25:20; 20:25; 25:19)

Bydgoski zespół grał w składzie: Alexandra Dascalu, Marta Ziółkowska, Magdalena Hawryła, Magdalena Mazurek , Ewelina Żurowska, Regiane Bidias, Monika Jagła (libero) oraz Julia Reszelewska (libero).

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Ewelinę Żurowską.

W tabeli Tauron Ligi Kobiet zespół Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz z dorobkiem 21 punktów zajmuje dziewiątą lokatę. Do ósmego miejsca – zajmowanego przez Energę MKS Kalisz, bydgoszczanki tracą dwa punkty.