Aktualności

Bydgoski Festiwal Operowy:  Nie będzie „Evy”. Będzie „Sprzedana narzeczona”

Opera Nova zapowiadała na zakończenie tegorocznego  Bydgoskiego Festiwalu Operowego „Evę”,operę czeskiego kompozytora Josepha Foerstera. Jednak „żywy organizm”, jakim jest trwająca dwa tygodnie impreza artystyczna zawsze grozi niespodziankami.

Teraz wypadki losowe spotkały zaproszonych Artystów ze słowackiej Banskiej Bystrzycy. Stanęli oni przed dramatycznym wyborem: albo odwołać przyjazd, albo przedstawić w Bydgoszczy inny spektakl.

Z festiwalowej „kuchni” możemy zdradzić, że po dramatycznych konsultacjach, weryfikowaniu obsady ,aneksowaniu umów i ponownej karkołomnej logistyce, ostatecznie udało się w ciągu 24 godzin zorganizować występ Štatnej Opery z tytułem, który należy do kanonu światowej opery komicznej: „Sprzedaną narzeczoną” Bedřicha Smetany, a  dodajmy, że premiera w Banskiej Bystrzycy odbyła się zaledwie  kilka dni temu!

To zabawne i pełne uroku dzieło zachwyca zarówno wymagającą publiczność , jak i tych, którzy dopiero odkrywają sztukę operową.

Zatem: w sobotni wieczór, 22 października 2022 r. w Operze Nova „Sprzedana narzeczona” w wykonaniu Państwowej Opery z Banskiej Bystrzycy będzie festiwalowym finałem.

Bilety zakupione na „Evę” zachowują ważność .

 

(gaz)

Fot. Nadesłane.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK