Aktualności

Bydgoscy Archersi rozpoczynają sezon

Futbol amerykański naszym mieście działa coraz prężniej i odnosi sukcesy. Czy 24 kwietnia rozpocznie się dobra passa dla „łuczników"? Bydgoska drużyna przygotowała zabawę, w której do zgarnięcia są klubowe gadżety.

Futbol amerykański w Bydgoszczy zaistniał w 2008 roku, a rok później drużyna wybrała nazwę nawiązującą do jednego z symboli miasta – Łuczniczki. W 2011 roku zadebiutowali w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Kolejne lata były dla zawodników cenne w doświadczenia. W zeszłym roku drużyna seniorów dotarła do półfinału zawodów, gdzie zajęła 4. miejsce w Polsce.

W ramach struktury klubu działa także odnosząca sukcesy sekcja juniorska. W sezonie 2020 bydgoscy młodzieżowcy sięgnęli po tytuł Mistrzów Polski.

Już w tę sobotę odbędzie się pierwszy mecz sezonu dla KS Bydgoszcz Archers. W Bydgoszczy drużyna zmierzy się z Warsaw Eagles American Football Club. Na profilu Facebook klubu pod postem oznaczonym hastagiem #TypArchers możemy typować wynik najbliższego spotkania. Osoba która jako pierwsza trafi wynik otrzyma klubową czapkę.

Maria Zelek

Fot.: Materiały prasowe klubu.

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK