Aktualności

Bwa ogłasza open call do wszystkich artystów związanych z Bydgoszczą!

W odpowiedzi na zaproszenie z Port 25-Raum für Gegenwartskunst w Mannheim, Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy ogłasza open call, który jest skierowany do wszystkich artystów związanych z Bydgoszczą.

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy, w ramach 30-lecia współpracy partnerskiej obu miast, będzie współrealizować projekt Harte Zeiten/Ciężkie Czasy. Założeniem tego projektu jest odkrycie postaw wolnościowo-demokratycznych popierających wartości europejskie i humanistyczne.

Łącznie wystawionych zostanie 20 prac – po 10 dzieł artystów z każdego z miast. Równolegle odbędą się dwie wystawy w PORT25-Raum für Gegenwartskunst Mannheim i w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy w dniach 30 lipca–5 września 2021.

Prace wykonane w dowolnej technice można zgłaszać do 30 listopada br., a posiedzenie jury będzie miało miejsce na początku przyszłego roku. Interpretacja tematu wystawy może być dowolna – można zawrzeć wątki autobiograficzne, zilustrować współczesną niepewność czy brutalność w społeczeństwie lub ironicznie opisać otaczającą nas rzeczywistość – wszystko zależy od autora.

Formularze zgłoszeniowe można znaleźć TUTAJ.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK