Aktualności

Będzie trochę hangarowo, trochę plenerowo i bardzo… fajowo!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i Hangar Kultury chciałby powitać je razem z mieszkańcami Fordonu i okolic! Taka okazja nadarzy się już 19 czerwca w godz. 12:30 - 17:30 na Pikniku w Hangarze Kultury.

Zaplanowano wiele atrakcji, o których organizatorzy informują na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku.

Piknik odbywać się będzie na świeżym powietrzu, ale część wydarzeń przewidziana jest wewnątrz budynku. Między innymi o godz. 14:00 wystąpią seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w kabarecie Trzeci oddech, a na godz. 16:00 przewidziano początek spektaklu Teatru Bajecznego pt. “Król dżungli” (spektakl będzie sfinansowany ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego). Na wszystko wstęp wolny.

W atrakcjach wewnątrz Hangaru będzie mogło wziąć udział każdorazowo 100 osób (zgodnie z obecnymi obostrzeniami pandemicznymi), a wśród uczestników rozlosowane zostaną upominki.

Jak na piknik przystało, można zabrać ze sobą kocyki, by posiedzieć na trawie przed Hangarem, zjeść pyszne lody lub watę cukrową, a w tzw. międzyczasie posłuchać muzyki, czy wziąć udział w różnych animacjach.

HANGAR KULTURY to nawiązanie do historii i współczesności. Bryła budynku przypomina Wielkopolską Szkołę Szybowników, znajdującą się niegdyś w na terenie Fordonu. HANGAR swoją surowością przywodzi na myśl skojarzenia szeroko pojętą współczesną kulturą.

Jest to miejsce szerokiego spektrum wydarzeń kulturalnych, mające na celu zjednoczenie zarówno społeczności lokalnej, jak i globalnej. Miejsce spotkań wielu pokoleń, kultur i myśli.

(gaz)

#JesteśmyDlaWas

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK