Aktualności

Basen na Miedzyniu, jako brakujący element. Firma Alstal z szansami na budowniczego obiektu

Wreszcie! Na Miedzyniu powstanie brakujący element na zdjęciu (z Google, w galerii) czyli basen. W aukcji elektronicznej najniższą ofertę 17,9 mln zł złożyła firma Alstal, która wybudowała Astorię i lodowisko. Przed nami jeszcze ostateczna weryfikacja ofert i podpisanie umowy. Czas realizacji to 18 miesięcy od podpisania umowy. W przyszłym roku będziemy mieli niestety o ponad 160 milionów zł mniej pieniędzy, ale będziemy kończyć duże projekty, które już są w budowie lub wydaliśmy znaczne kwoty na dokumentacje – pisze na swoim FB Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Miasto zakłada, że przy braku odwołań –  jeszcze jesienią możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę.

Basen powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Będzie to obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Zaplanowano w nim 2 kondygnacje. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25×12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. W kompleksie zlokalizowane zostaną też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness. Obiekt będzie wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Wraz z basenem dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring.

(gaz)

#JesteśmyDlaWas

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK