Aktualności

Abramczyk Polonia Bydgoszcz? Już wszystko jasne! [FOTO, WIDEO]

Całkiem nowa, odmieniona żużlowa Abramczyk Polonia Bydgoszcz zaprezentowała się dziś w bydgoskim ratuszu podczas spotkania z włodarzami miasta i specjalnej konferencji prasowej. Prezydent Rafał Bruski otrzymał od prezesa Jerzego Kanclerza aktualną  koszulkę i bluzę klubową.

– Ciężko było, ale szczęśliwie dobrnęliśmy do mety, choć ostatnie uzgodnienia z jednym z zawodników trwały do wczoraj, prawie do północy. Kropka nad „i” została postawiona, także dzięki firmie Abramczyk, która zostaje z Polonią na kolejny sezon. Drużyna została przemeblowana, a jej cel jest jeden: awans do ekstraligi żużlowej. Chcemy dojechać na sam szczyt, choć z pokorą i respektem podchodzimy do naszych rywali  – rozpoczął prezes klubu Abramczyk Polonia Bydgoszcz Jerzy Kanclerz, który szybko przeszedł do zaprezentowania nowego składu.

Tak więc na Sportową 2 trafili m.in. byli uczestnicy cyklu Grand Prix: Duńczyk Kenneth Bjerre i Słoweniec Matej Zagar, drugim krajowym seniorem w zespole jest pozyskany z Apatora Toruń Adrian Miedziński. Do Polonii dołączyli także Rosjanin Roman Lakhbaum, Łotysz Oleg Michajłow, a formację młodzieżową wzmocnił Przemysław Konieczny. W niej są także Hubert Gąsior, Aaron Grysiak i Bartosz Głogowski. Ten ostatni będzie mógł startować w lidze od 27 maja 2022 r. Drużynę poprowadzą Jacek Woźniak i Krzysztof Kanclerz.

– Na papierze rzeczywiście wygląda to tak, że najmocniejsi będziemy my i Falubaz. Ale to teoria, bo swoją wartość trzeba potwierdzić na torze. Mocnych drużyn w lidze będzie więcej – skomentował prezentację trener Jacek Woźniak.

Tekst, foto i wideo: Stanisław Gazda

 #JesteśmyDlaWas

 

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK