
Przez cały miesiąc mieszkańcy będą mogli wybierać pomysł, aż w trzech kategoriach. Wszystkie trzy głosy będą niezależne od siebie. Jeden głos oddamy na projekt osiedlowy. Tutaj musimy zdecydować w pierwszej kolejności, jakie osiedle chcemy odmienić. Następnie 1 głos powędruje na mały projekt społeczny. Może to być koncert, festiwal, warsztaty, szkolenie lub inne wydarzenie aktywizujące mieszkańców. Ostatni głos, dotyczyć będzie projektu ponadosiedlowego. Zadania wskazane w tej kategorii, mają charakter ogólnomiejski.
Zatem w głosowaniu zdecydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania zarówno na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, jak i małe projekty społeczne. W każdej kategorii projektów: osiedlowych (na jednym z osiedli), ponadosiedlowych oraz małych projektów społecznych, możemy oddać 1 głos. Łącznie każdy mieszkaniec będzie mógł oddać 3 głosy:
- projekty osiedlowe – 1 wybrany projekt (na jednym wybranym osiedlu)
- projekty ponadosiedlowe – 1 wybrany projekt
- mały projekt społeczny – 1 wybrany projekt
Ogłoszenie listy projektów do realizacji: do 20 stycznia 2021 r.
Jak powiedział podczas briefingu prasowego zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel – chodzi o maksymalne zaangażowanie bydgoszczan w głosowanie nad BBO, aby wspólnie jak najwięcej inwestycji można było zrealizować.
Do głosowania trafiają 352 projekty, podzielone na trzy kategorie: projekty osiedlowe, projekty ponadosiedlowe i mały projekt społeczny, zatem 280 projektów osiedlowych trafi pod głosowanie. Najwięcej projektów zgłosiły: osiedle Kapuściska (20) oraz Bocianowo, Śródmieście i Szwederowo po 19 projektów każde.
Zasady głosowania:
1) Uprawniona do głosowania jest osoba zamieszkała w Bydgoszczy, która ukończyła 16 lat.
2) Głosujący wybiera zadania z listy projektów poprzez postawienie znaku w odpowiednim polu.
3) Na karcie można jednocześnie zagłosować na:
a) 1 projekt osiedlowy na jednym wybranym osiedlu,
b) 1 projekt ponadosiedlowy,
c) 1 mały projekt społeczny.
4) Każdy może wypełnić tylko 1 raz KARTĘ DO GŁOSOWANIA! W sytuacji, gdy wypełni się więcej niż 1 kartę do głosowania, wszystkie oddane głosy są NIEWAŻNE.
5) Pamiętaj! Aby zagłosować potrzebny jest Twój numer PESEL oraz adres mail lub nr telefonu.
6) Głosowanie trwa w dniach 1-30 grudnia 2020 r.
7) Projekty, które uzyskają najwyższą liczbę ważnych głosów, zostaną wpisane do budżetu miasta Bydgoszczy na 2021 rok.
Na pewno nie zostaną wykluczone z możliwości głosowania osoby, które nie mają dostępu do internetu. Dla nich uruchomiona zostaje profesjonalna infolinia: 660240004 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 z wyjątkiem okresu świątecznego.
Tekst i fot.: Stanisław Gazda
#JesteśmyDlaWas