
Organizatorzy warsztatów zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat. Wspaniale, jeżeli zabiorą ze sobą Babcię, Dziadka, Mamę, Tatę, Opiekuna…
Bo to wyjątkowy styczniowy weekend, kiedy w szczególnie ciepło myślimy o naszych Babciach i Dziadkach. Podczas warsztatów ich uczestnicy wyruszą w podróż w głąb historii rodzinnych i wspólnie zastanowią się, w jakim klimacie mogą wyrosnąć drzewa genealogiczne. Potem będą odkrywać: co robiła Babcia, zanim została Babcią, czy w ich rodzinach byli dzielni rycerze, czy Dziadek lubił jeździć na rowerze, czy wśród przodków można spotkać marynarzy i sklepikarzy. Młodzi genealodzy, odkrywcy, reporterzy – stworzą wspólnie zestaw pytań, które warto zadać najbliższym.
Warsztaty poprowadzi Kamila Burchart, specjalistka ds. programowych Parku Kultury. Genealożka-sceptyczka, która ponad mity o wielkich bohaterach ceni bardziej mikrohistorie, miłe opowiastki, figle ludzkiej pamięci i magię codzienności. Poszukiwania genealogiczne zaprowadziły ją do archiwów na pięciu kontynentach. Autorka przygotowywanej do druku książki „Mishpokhe. Jewish Genealogy in Eastern Europe”, głos archiwalnych głębin w rodzinnych zagadkach i sprawach spadkowych, konsultantka merytoryczna programów i filmów dokumentalnych z genealogią w tle.
Obowiązują zapisy pod nr tel. 887 467 208 (w godz. 12.00-18.00) lub osobiście, w punkcie informacyjnym Zaczyn.
Dzieci przez cały czas trwania spotkania powinny pozostawać pod opieką osoby dorosłej.
Regulamin wydarzenia znajduje się tutaj.
Z uwagi na aktualne przepisy i w trosce o zdrowie uczestników liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów, podczas których padnie pytanie o posiadanie certyfikatu potwierdzającego szczepienie, a w przypadku potwierdzenia – o okazanie go na miejscu spotkania.
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa organizatorzy proszą o kontakt, aby mogli poinformować o wolnym miejscu osoby oczekujące na liście rezerwowej.
Podczas spotkania obecny będzie fotograf. Podczas zapisów uczestnicy poproszeni zostaną o wyrażenie zgody na wykorzystywanie wizerunku uwiecznionego na zdjęciach w celach promocyjnych Młynów Rothera.
Stanisław Gazda
#JesteśmyDlaWas