
Zwiedzanie wystawy stałej przez gości indywidualnych będzie możliwe od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00-16:00, w sobotę i w niedzielę od 13:00 do 17:00. Zwiedzanie przez grupy zorganizowane zostaje zawieszone do odwołania. W budynku w tym samym czasie będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 25 osób.
Pracownicy Muzeum będą dbać o zachowywanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa i higieny – wskażą miejsca do dezynfekcji rąk. W Hali Pomp należy zakrywać usta i nos. Trzeba również zachować bezpieczny dystans społeczny oraz stosować się do ogólnych zasad panujących także w innych miejscach użyteczności publicznej.
Ponowne otwarcie obiektu zbiega się w czasie z obchodami 120-lecia bydgoskich wodociągów i kanalizacji. Z tej okazji w Hali Pomp przygotowana została specjalna wystawa, dedykowana upamiętnieniu tego jubileuszu.
Dzięki ekspozycji będziemy mogli odkryć, nie pokazywaną dotychczas w takiej skali historię bydgoskich wodociągów i kanalizacji. Cała przestrzeń Hali Pomp została wypełniona planszami z infografikami, pojawiły się ciekawe, zaskakujące i unikatowe eksponaty, jak np. robot z kamerą TV do inspekcji przewodów kanalizacyjnych, wanna z końca XIX wieku czy służbowy samochód marki FSC ŻUK.
Zaaranżowano również dioramę warsztatu z oryginalnymi narzędziami używanymi w bydgoskich wodociągach na przełomie lat 80. I 90. XX wieku. Podczas zwiedzania nastąpi swego rodzaju synteza odczuć bowiem zwiedzający oprócz wrażeń wizualnych będą wykorzystywać i łączyć inne zmysły.
Wstęp do Muzeum Wodociągów możliwy jest po zakupieniu biletu (bilet normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł). W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu drogą mailową na adres muzeum@mwik.bydgoszcz.pl lub za pośrednictwem naszych portali społecznościowych. Stanisław Gazda
Fot. M. Dalecki
#JesteśmyDlaWas